Digitalna preobrazba (prav tako kot oblak) je veliko hitreje postala tržni slogan kot vsakdanja resničnost. Dandanes je informacijska tehnologija prodrla povsod, od frizerjev do plinarn, digitalne rešitve pa so postale nujne za dohitevanje konkurence ali za zagotavljanje boljše uporabniške izkušnje.
Globalna prisotnost podjetja Noventiq pomeni, da je naše podjetje edinstveno, se zavedamo najboljših industrijskih praks na najmanjših tržnih nišah ter lahko izkoristimo izkušnje, ki smo jih pridobili drugje, tudi v korist slovenskih strank. Naš globalni doseg prav tako predstavlja prednost pri izbiri dobaviteljev, saj lahko naše podjetje izbira med najboljšimi rešitvami skladno z zahtevami naših strank.
Nekaj primerov iz našega portfelja:
V zadnjih letih je bil dosežen dejanski preboj v strojnem vidu, saj so kamere zdaj sposobne odgovoriti na zelo zapletena vprašanja. Zdaj je izziv ugotoviti, kako pridobljene informacije vgraditi v poslovne procese. V sodelovanju z drugimi neodvisnimi razvijalci programske opreme, podjetje Noventiq ustvarja sisteme, ki npr. preverjajo, ali delavci uporabljajo zaščitno opremo, preden vstopijo na gradbišče, ali preverjajo sisteme, ki prikazujejo oglase v nakupovalnih središčih, ki so prilagojeni ocenjenemu spolu in starosti obiskovalcev ter lahko celo preverijo kakovost izdelkov, ki zapuščajo proizvodne linije.
Podjetje zdaj ponuja tudi vzhodnoevropski razvoj, s pomočjo katerega lahko digitalna preobrazba olajša čakanje. Storitev, ki je na voljo na pametnih telefonih, odpravi čakalne vrste z izboljšanjem uporabniške izkušnje, vlaganje v lokalno infrastrukturo pa tako postane nepotrebno.
Dodatni regionalni razvoj je pametno iskalno polje, ki je na voljo spletnim trgovinam, ki virtualnim strankam ponuja boljšo izkušnjo ter ogromen nabor podatkov za upravljavca spletne strani. Funkcija predvidevanja tipkanja strankam pomaga najti točno tisti izdelek, ki ga iščejo, če pa ta trenutno ni na voljo pa najboljši enakovreden izdelek.
Delovanje in upravljanje sistemov informacijske tehnologije še ni v celoti rešena težava – razlike med načrtovano arhitekturo in realnostjo postanejo očitne šele takrat, ko pride do napake. Zdaj lahko pri tem pomagajo tudi rešitve naslednje generacije, ki npr. ponujajo globok vpogled v omrežni promet, virtualno okolje in delovanje tekočih aplikacij, pri čemer uporabijo podatke več kot tisoč virtualnih senzorjev.